Rekvalifikační kurz:

Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky

STUDIUM

Chcete se stát profesionální chůvou? Chcete změnit profesi, ale nemáte čas vysedávat ve škole či dojíždět na kurz? Budete hlídat vnoučata a potřebujete se ujistit, že umíte v případě potřeby poskytnout první pomoc malým dětem?

Nabízíme vám studium, které probíhá formou dálkového studia e-learningem. Stačí mít k dispozici počítač a internetové připojení. Studovat můžete doma nebo třeba v internetové kavárně. Součástí studia je jeden víkend prezenčních dní v prostorách sesterské vzdělávací organizace Lexik v Roztokách.

Druhy kurzů

  • Kurzy Na pohodu trvají 18 týdnů. Je to způsob studovat v pohodovějším tempu pro ty, kteří mají na studium méně času a nemusí s dokončením spěchat např. kvůli již dohodnuté práci. Cena 6 590 Kč.

  • Kurzy Expres jsou ve zrychleném režimu pro ty, kteří se potřebují rekvalifikovat v kratším čase. Trvají 9 týdnů, cena 7 300 Kč.

  • Po dohodě nabízíme též kurzy Expres intenzivní, pro minimálně 4 lidi mimo vypsané termíny. Tyto kurzy trvají 6 týdnů. Cena je v tomto případě dohodou.

Certifikace

Jako účastník přípravného kurzu obdržíte Certifikát o jeho absolvování, který můžete využít ve svém životopise v části o doplňkovém odborném vzdělávání.

Státní zkouška a osvědčení o rekvalifikaci

Kurz vás perfektně připraví na státní zkoušku. Po úspěšném složení státní zkoušky vám bude autorizovanou osobou vystaveno Osvědčení o rekvalifikaci dle Národní soustavy kvalifikací Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky. 

Uplatnění v praxi

Poté jste plnohodnotně rekvalifikováni/y a můžete si zřídit vázanou živnost, založit dětskou skupinu, otevřít jesle, školku či být profesionální chůvou, můžete pracovat ve státní nebo soukromé školce. Cena zkoušky je 5 650 Kč.

Doporučujeme současně s podáním Přihlášky k přípravnému kurzu rovnou si zarezervovat místo na státní zkoušce. Kapacita je omezená.